ART / Misc. paintings / Photograph 13126053
nr 1312 6053
Leif-Erik Nygårds
(f. 1939), Sverige
Leif-Erik Nygårds (b. 1939), Sweden. Signerat offsettryck med text i tusch skriven av fotografen 'Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962'. Signed, även copyrightstämplad a tergo. Offset print, bildyta 50x69, 5 cm, unframed. Inköpt direkt av fotografen,
Signerat offsettryck med text i tusch skriven av fotografen "Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962". Signerad, även copyrightstämplad a tergo. Offset print, bildyta 50x69,5 cm, oramat löst blad. Inköpt direkt av fotografen
Leif-Erik Nygårds, Swedish photographer, born 1939.
Withdrawn
Monday Mars 9 2020
at 20:57:36
Leif-Erik Nygårds
Read more about Leif-Erik Nygårds